Cannot load adsense-deluxe.php (nie można wczytać adsense-deluxe.php)


Google AdSense

Postanowiłem dodać do bloga reklamy Google, AdSense.

Po zapoznaniu sie z możliwymi do tego wtyczkami WordPress’a wybrałem wtyczkę Adsense Deluxe.

Instalacja jest prosta, dopiero konfiguracja okazała się małym problemem. Na szczęście zamiast kombinować wystarczy poszukać w sieci. A teraz opiszę dokładnie po kolei.

Aby zainstalować wtyczkę trzeba pliki wrzucić do katalogu /wp-content/plugins/. Następnie uaktywniamy wtyczkę w panelu administracyjnym.

Po instalacji w panelu administracyjnym przechodzimy do Opcje > AdSenseDeluxe

Tu należy utworzyć nowy blok reklamowy. Nadajemy mu nazwę (np. AdSense) w polu New AdSense Block. Możemy ten blok reklamowy uczynić domyślnym poprzez zaznaczenie opcji: Make Default. W pole AdSense Code wklejamy nasz kod AdSene. Zapisujemy klikając na przycisk Add AdSense Block i tu niespodzianka.

Pojawił sie komunikat: Nie można wczytać adsense-deluxe.php. Sprawdziłem prawa dostępu do pliku (Chmod). Niestety to nie było to. Dopiero po przeszukaniu anglojęzycznej części Internetu znalazłem rozwiązanie na stronie WordPress.

Oto ono:

You have to upload just the adsense-deluxe.php file to the wp-contents/plugins folder.

If you do not do this, and instead place the adsense-deluxe.php file in its own nice little folder, then you WILL be able to activate it, but you will NOT be able to ever configure it.

Ever.

Po prostu plik adsense-deluxe.php należy przenieść do katalogu wp-contents/plugins z katalogu wtyczki. I teraz już jest OK.

We wpisach umieszczamy reklamę poprzez odwołanie się do bloku reklamowego, np. odwołanie do bloku domyślnego adsense:

albo do bloku adsense2

Idź po więcej informacji.

CMS. Praktyczne projekty

CMS. Praktyczne projekty

Książka „CMS. Praktyczne projekty” to przewodnik po najpopularniejszych systemach CMS. Czytając ją i wykonując zawarte w niej ćwiczenia, opanujesz systemy zarządzania treścią od strony praktycznej. Poznasz najbardziej rozpowszechnione systemy CMS przeznaczone do różnych zadań, dowiesz się, jak zainstalować każdy z nich na serwerze, wstępnie go skonfigurować i zbudować w oparciu o niego witrynę WWW. Nauczysz się tworzyć blogi, galerie fotografii, portale i strony internetowe. Przeczytasz o szablonach, modyfikowaniu szaty graficznej i struktury menu, administrowaniu i zarządzaniu użytkownikami.

Możliwość komentowania została wyłączona.