Blog

Blogowanie-sposób na sukces

Autor: dnia 23.07.2013 w Baza wiedzy, WordPress | 4 komentarze

Blogowanie-sposób na sukces

Sporo osób wykorzystuje blogowanie do zarabiania. Czy jednak wiedzą, jak to prawidłowo robić?
Wydaje się to bardzo proste – wystarczy założyć bloga, coś na nim zamieścić i sprawa załatwiona.
Ale tak naprawdę to nie takie proste. Blogowanie, które ma przynieść efekty finansowe musi być poparte wiedzą, co trzeba robić, konsekwencją i wytrwałością.
W tym artykule poruszę tylko kilka ważnych elementów, aby blogowanie przyniosło dochody. (więcej…)

Blog tematyczny

Autor: dnia 27.05.2013 w Baza wiedzy, pozycjonowanie, Usługi, WordPress | 7 komentarzy

Blog tematyczny

Blog tematyczny – dlaczego właśnie taki?
To proste, aby blog mógł osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarce Google, musi mieć dużo oryginalnej treści, do tego często aktualizowanej. To znaczy, że powinieneś dodawać średnio jeden artykuł tygodniowo.
A kiedy to będzie możliwe? Kiedy będziesz miał dość tematów, aby pisać przez kilka lat?
Ano wtedy, kiedy Twój blog to będzie blog tematyczny.  Kiedy będziesz pisać na tematy bliskie tobie, na tematy na których się znasz, które są twoim hobby lub pasją. (więcej…)

Hosting – jaki wybrać?

Autor: dnia 18.05.2013 w Baza wiedzy, Internet | 9 komentarzy

Hosting – jaki wybrać?

Hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni. Innymi słowy, polega to na “zarezerwowaniu” (oddaniu do dyspozycji):

  1. określonej objętości dysku twardego
  2. maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
  3. usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np. udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości),
  4. maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi. (więcej…)

Jak otworzyć pliki docx, pptx,xlsx?

Autor: dnia 03.04.2010 w Usługi | 18 komentarzy

Ostatnio otrzymałem prezentację zapisaną jako plik o rozszerzeniu pptx. Programy z pakietu Office 2000 nie potrafiły tego otworzyć. Czyżby firma Microsoft tworzyła oprogramowanie niekompatybilne pomiedzy kolejnymi wersjami? Otóż to, pytanie dlaczego tak robią? My Polacy znamy to powiedzenie, że jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze.

(więcej…)

Katalog chroniony hasłem a WordPress

Autor: dnia 19.12.2009 w WordPress | 2 komentarze

Niedawno pisałem jak chronić katalog hasłem korzystając z pliku .htpasswd na serwerze – katalog na hasło.

Można to zrobić szybko i prosto. Na niektórych serwerach wirtualnych można to wykonać z poziomu panelu administracyjnego serwera, np. w DirectAdminie na serwerach cal.pl (Katalogi chronione hasłem).

Natomiast jeśli na domenie mamy zainstalowany WordPress z przyjaznymi linkami a chcemy utworzyć podkatalog zabezpieczony hasłem pojawia się jeden z błędów 401, 403 albo 404.

(więcej…)

Profile Firefox.

Autor: dnia 13.12.2009 w Usługi | 1 komentarz

Od jakiegoś czasu przesiadłem się z Windows XP na Linuksa Ubuntu. Daltego też co jakiś czas będą wpisy dotyczące tego systemu operacyjnego.  Dziś napisze jak wybierać profile przy starcie Firefoksa.

(więcej…)

Katalog (strona) na hasło.

Autor: dnia 17.09.2009 w Internet, Webmaster | 2 komentarze

Czasem chcemy zabezpieczyć jakiś katalog z ważnymi danymi albo też stronę przed nieuprawnionym dostępem. Bardzo łatwo to zrobić korzystając z możliwości jakie daje serwer apache. Wystarczy skorzystać z pliku .htaccess i .htpasswd. Pliki te mają nietypową nazwę, a właściwie rozszerzenie, po prostu ich nazwy zaczynają się od kropki.

(więcej…)

WordPress i Adsense

Autor: dnia 25.07.2009 w Internet, Webmaster, WordPress | 3 komentarze

Jedną z metod zarabiania na blogu jest wstawienie reklamy kontekstowej. Nie musi to być tylko reklama Google’a. Mogą to być także reklamy Adkontekstu czy OnetKontekstu. Oczywiście, aby był sens wstawienia takiej reklamy należy mieć dość dużą liczbę odwiedzin dziennie na blogu. W tym pomoże nam wpis o darmowym pozycjonowaniu.

Moim zdaniem reklamę kontekstową, np. AdSense, najlepiej umieścić na początku wpisu, po lewej stronie. Nie może wyróżniać się zbytnio od stylu wpisu. Kolor czcionki, kolor linku, podkreślenia powinny być identyczne jak na całym blogu. Dlaczego tak?

(więcej…)

Anti-Spam – sposób na spamboty

Autor: dnia 27.04.2009 w Internet, Webmaster | 2 komentarze

Definicja spamu z Wikipedii:

Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości.

(więcej…)

Darmowe narzędzie do usuwania Confickera

Autor: dnia 27.03.2009 w Internet | 1 komentarz

Robak rozpoznawany przez firmę ESET jako Win32/Conficker zmutował do złośliwszej wersji, która rozprzestrzenia się teraz nie tylko w sieć, ale także za pośrednictwem pendrive’ów. Internauci, których komputery zostały już zainfekowane Confickerem mają możliwość usunięcia zagrożenia za pomocą darmowego narzędzia udostępnionego przez firmę ESET.

(więcej…)