Przekierowanie HTTP 301 z jednej domeny na drugą.

Ostatnio zmuszony byłem przekierować domenę na inną subdomenę. Domena była zaindeksowana przez Google. Na wiele fraz znajdowała się w Top10 a nawet kilka fraz było w Top1. Oprócz tego  miała PR2. Jak tego wszystkiego dokonać, by kilkumiesięczne pozycjonowanie nie poszło na marne. Pokopałem trochę w Internecie na stronach związanych z pozycjonowaniem. Wręcz idealnym rozwiązaniem wydaje się być przekierowanie stałe 301 w pliku .htaccess.

Takie przekierowanie powinno teoretycznie przenieść frazy pozycjonowane i PR na nową domenę. Jest też inny, bardzo ważny czynnik. Zaindeksowana fraza ze starej domeny przekieruje użytkownika w nowe miejsce. Nie tracimy w ten sposób odwiedzających.

Tyle teoria. Pora na praktykę. Praktyczne reguły gotowe do pracy w pliku .htaccess znalazłem tutaj.

[cc lang=’html4strict’ line_numbers=’false’]RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena1.pl(.*) [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena2.pl/$1 [R=301,L][/cc]

Jak działa ten kod?

Po wpisaniu adresu domeny1 (obojętne, czy z www, czy bez) zostajemy przekierowani na adres www.domena2.pl. I oto nam chodziło. Pozycjonowanie strony nie powinno na tym ucierpieć.

Jak będzie zobaczę za kilka dni.

Idź po więcej informacji.

mod_rewrite. Podręcznik administratora


mod_rewrite. Podręcznik administratora, więcej…

Moduł mod_rewrite, nazywany często “scyzorykiem armii szwajcarskiej”, to potężne narzędzie administratorów serwerów WWW, które uruchomiono w oparciu o Apache. Za jego pomocą można w dowolny niemal sposób manipulować adresami URL wpisywanymi przez użytkowników w przeglądarce internetowej. Mod_rewrite, oparty na dyrektywach i wyrażeniach regularnych, pozwala na zmianę postaci adresów URL w oparciu o zmienne środowiskowe, nagłówki HTTP i wiele innych warunków. Ogromne możliwości mod_rewrite sprawiają, że jest on określany jako “równie skomplikowany i tajemniczy jak magia woodoo”.

1 komentarz

  1. Windermann

    Jak powinien wygladać cały plik .htaccess?

Trackbacis/Pingbacki

  1. Ochrona przed hotlinkowaniem | Serwis4U - [...]      Jesteś tutaj: Start>Internet, Webmaster>Ochrona przed hotlinkowaniem « Przekierowanie HTTP 301 z jednej domeny na drugą.…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *