Profile Firefox.

Od jakiegoś czasu przesiadłem się z Windows XP na Linuksa Ubuntu. Daltego też co jakiś czas będą wpisy dotyczące tego systemu operacyjnego.  Dziś napisze jak wybierać profile przy starcie Firefoksa.

W terminalu wpisz polecenie:

[cc lang=’html4strict’ line_numbers=’false’]firefox -p[/cc]

pojawi sie okno wyboru jak na poniższym obrazku (kliknij na obrazku, aby go powiększyć)

firefox wybór profiluMożemy tutaj wybrać profil z jakim uruchomi się Firefox, utworzyć nowy profil, albo uruchomić domyślny. Możemy także zaznaczyć opcję by menedżer profili nie wyświetlał się przy starcie ptrzeglądarki.

Więcej informacji o profilach na stronie Firefox

Korzystając z menedżera profili możemy zrobić osobny profil webmastera i osobny do przeglądania stron.  Profil webmastera posłuży nam, razem z zainstalowanymi wtyczkami, do tworzenia i testowania stron internetowych. Ale o tym innym razem.

Dziś jeszcze jedna informacja. Uruchomiłem Różnotematyczny Spis Dobrych stron Internetowych do którego można dodawać własne strony internetowe.

1 komentarz

  1. markar

    Moja przesiadka z “jedynie słusznego systemu” nastąpiła w 2006. Próbowałem wcześniej swoich sił z Linuxem, ale za każdym razem nie do końca dało się “zamienić” wszystkie dostępne funkcje poszczególnych programów. Testowałem kilka dystrybucji. Dopiero kiedy spotkałem Ubuntu przesiadłem się na stałe. Obecnie mam zainstalowany system Xubuntu. Moje dzieci spotykając się u swoich rówieśników z Windowsem są zaskoczeni prymitywnością tego systemu! Polecam wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *