Jak zwiększyć ruch na stronie www?

Pewnie zastanawiasz się o co chodzi? I jaką magiczną sztuczkę zaraz opiszę?

Otóż nie. Wystarczy trochę pouczyć się i już można samemu uzyskać bardzo duże efekty w postaci zwiększenia ilości odwiedzin na stronie www. Ta technika to pozycjonowanie.

Pozycjonowanie - kliknij po więcej...Cóż to takiego? Czy ja też mogę się tego nauczyć?

Tak, ale jest podstawowy warunek. Kurs pozycjonowania musi być napisany prosto, łatwym i zrozumiałym słownictwem i być oczywiście tani.

Mówisz, że to niemożliwe? Tak było do tej pory. teraz przekonaj się sam. Oto przykładowa lekcja Kursu Pozycjonowania. (Umieszczona tutaj za zgodą autora)

Etapy pozycjonowania

Pozycjonowanie składa się z ściśle określonych faz. Poprawne przejście każdej z nich, niemalże gwarantuje wysoką pozycję strony w najpopularniejszych wyszukiwarkach, a już na pewno wzrost pozycji.

Dobór słów kluczowych

Odpowiedni wybór słów kluczowych, pod którymi chcemy być widoczni w wyszukiwarkach, to najważniejsza faza pozycjonowania. Dobrze dobrane frazy to te adekwatne do treści naszej strony. Warto pozycjonować serwis pod frazy ściśle związane z nim tematycznie, gdyż tylko wtedy zdobędziemy wartościowy ruch z wyszukiwarek, a osoby, które odnajdą naszą stronę zostaną na niej dłużej gdyż prawdopodobnie znajdą to, czego szukały. Należy wziąć pod uwagę, że konkurencja pod każdą frazą jest zupełnie inna i czasem lepiej jest wypozycjonować stronę pod kilkoma „łatwiejszymi” frazami i zająć wysokie pozycje, niż usilnie starać się wybić pod frazę bardzo konkurencyjną z marnymi efektami.

Dobór słów kluczowych zależy także od charakteru strony pozycjonowanej. Jeśli bowiem zależy nam na pozyskaniu klientów do serwisu komputerowego w Krakowie, należy głównie skupić się na pozycjonowaniu lokalnym. W wypadku takiego pozycjonowania, słowa kluczowe powinny zawierać nazwę miasta czy na przykład województwa.

Zupełnie nie opłaca się natomiast pozycjonowanie strony na frazy niezwiązane z naszym serwisem. Wprawdzie ich duża popularność może potencjalnie skierować na naszą stronę duży ruch, ale jest on zupełnie bezwartościowy. Internauci w kilka sekund zorientują się, że nie znajdą w naszym serwisie informacji, których szukają, i natychmiast wyłączą stronę. Nie będziemy mieć zatem żadnych zysków z takiego ruchu, natomiast użytkownicy obciążą tylko niepotrzebnie serwer i wykorzystają transfer.

W rozdziale Dobór słów kluczowych oraz analiza rynku i konkurencji przeczytasz o tym jak ustalać konkurencyjność frazy czy sprawdzić na jakie frazy pozycjonuje się konkurencja.

Optymalizacja strony

Optymalizacja ma na celu zwiększenie wartości strony pod wybranymi wcześniej słowami kluczowymi dla wyszukiwarek. Proces optymalizacji składa się z wielu czynników – każdy z nich jest w pewnym stopniu brany pod uwagę w ogólnej ocenie wartości strony, jednak z oczywistych powodów, trudno jest ocenić, który czynnik jest ważniejszy od innego. Z tego powodu warto skrupulatnie zadbać o optymalizację każdego z elementów strony, który może mieć wpływ na wyższe zaklasyfikowanie strony.

Każda strona, która znajduje się, lub dopiero znajdzie się w indeksie (bazie danych) wyszukiwarki jest skanowana przez roboty – swego rodzaju programy wypuszczane w sieć twórców tejże wyszukiwarki. Ów robot zbiera informacje ze strony i to właśnie z wykorzystaniem zebranych informacji wyszukiwarka uznaje stronę za mniej lub bardziej wartościową. Bardzo ważne jest więc „nasycenie” strony odpowiednią ilością słów kluczowych, które są dla nas ważne. Pod pojęciem nasycenie rozumiem umieszczenie owych fraz w adresie strony, meta tagach (niewidocznych dla Internautów nagłówkach strony) czy też w samej treści strony, obrazkach czy stopce.

O tym jak nie przesadzić z ilością słów kluczowych na stronie (co może poważnie zaszkodzić), jak tworzyć linki przyjazne wyszukiwarkom oraz jakie narzędzia mogą pomóc w optymalizacji dowiesz się w rozdziale Optymalizacja serwisu pod kątem słów kluczowych.

Zdobywanie linków

Dla wyszukiwarek link prowadzący do innej strony jest jak głos oddany na tę stronę. Głos, który świadczy o tym, że strona jest wartościowa i warto ją zobaczyć. Każdy link ma oczywiście inną wartość, która zależy między innymi od tego gdzie się znajduje (dużą wartość mają na przykład linki z serwisów tematycznie powiązanych) czy też ile innych odnośników jest na tej stronie. O ile wcześniejsze kroki pozycjonowania wykonuje się jednorazowo, o tyle pozyskiwanie wartościowych linków jest działaniem długotrwałym (chyba, że pod danymi frazami nie ma konkurencji w wyszukiwarkach).

Istnieje cała masa możliwości na zdobywanie linków prowadzących z różnych stron – o wszystkich z nich przeczytasz w dziale Tworzenie Link popularity.

Spis treści kursu pozycjonowania:

 • Wstęp: Podstawy pozycjonowania
 • Etapy pozycjonowania
 • Krok 1: Dobór słów kluczowych oraz analiza rynku i konkurencji
 • Ustalanie konkurencyjności fraz
 • Na jakie frazy pozycjonuje się konkurencja?
 • Krok 2: Optymalizacja serwisu pod kątem słów kluczowych
 • Adres strony i budowa linków
 • Sekcja head
 • Kod strony i jego wpływ na pozycję
 • W jaki sposób nasycać treść słowami kluczowymi?
 • Krok 3: Indeksacja w wyszukiwarkach
 • Zgłaszanie stron do wyszukiwarek
 • Sprawdzanie stanu i poprawności indeksacji
 • Tworzenie i dodawanie mapy strony
 • Krok 4: Tworzenie link popularity
 • Jakie linki zdobywać?
 • Zdobywanie naturalnych linków
 • Katalogowanie
 • Artykuły presell page
 • Wymiana linkami
 • Systemy wymiany linków
 • Dodatek: Opis skryptów i narzędzi
 • Google for Webmasters
 • Sprawdzanie pozycji
 • Rozbudowane narzędzia
 • Dodatek: FAQ – pytania i odpowiedzi
 • Przesadziłem z linkami i pozycja strony znacznie spadła, co robić?
 • Czym jest spamowanie, co daje i czym grozi?
 • Jak postawić własnego precla?
 • Jak stworzyć własne zaplecze pozycjonerskie?
 • Strona zniknęła pod daną frazą w wyszukiwarce, co robić?
 • Ban – i co teraz?

Kurs pozycjonowania
Jeśli jednak nie chcesz poświęcać swego cennego czasu na naukę pozycjonowania możesz pozycjonowanie swojej strony www zlecić mnie. Zapraszam

Idź po więcej informacji.

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi

Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi

Wyobraź sobie, że w trakcie surfowania po internecie znalazłeś ciekawą ofertę. Po pewnym czasie chcesz wrócić na stronę, na której znajduje się interesujący Cię produkt, ale nie pamiętasz jej adresu ani nazwy firmy. Wpisujesz w wyszukiwarce nazwę przedmiotu, ale zamiast szukanej witryny pojawiają się setki innych. Zniecierpliwiony kupujesz produkt u innego sprzedawcy. Nie chcesz, aby coś podobnego spotkało Twoich klientów? Zainteresuj się pozycjonowaniem stron, czyli technikami poprawiania pozycji witryny w wynikach wyświetlanych przez wyszukiwarki.

7 komentarzy

 1. tworzenie stron www

  No niezły poradniczek ale to wszystko

 2. Łukasz

  Kurs i wiedza to niestety nie wszystko – trzeba niestety niemało pieniążków włożyć w budowę własnego zaplecza. Owszem, dla łatwych fraz można “podebrać” komuś cześć zaplecza, ale dla trudnych to się niestety nie uda…

 3. mar

  też zastanawiałem się jak zwiększyć ruch na stronie ale przypadkiem trafiłem na stronę gourl.org/links gdzie przy odrobinie pracy możemy zwiększyć ruch na swojej stronie od stu do nawet miliona unikalnych odwiedziń

 4. Katalog www

  Przy dobrze fraz warto zasugerować się statystykami z np Google A. i skupić się na mało konkurencyjnych frazach z dużą konwersją (long tail) wystarczy utworzyć jakiś cel w GA i pozniej obserwować gdzie warto się pozycjonować.

  pozdrawiam

 5. Jacek1986

  Niezły poradnik ale chyba warto jeszcze wspomnieć o SEO Adderze. Mi całkiem sobrze nim idzie..

 6. Dominik

  Można skorzystać z darmowego systemu wymiany ruchu takiego jak doloop.pl lub 2leep. Odpowiednik polski na naszym rynku jest najlepszy. Posty z Twojej strony docierają do wielu czytelników poprzez strony, na których zainstalowany jest widget od stron z wymianem ruchu. Tutaj jest przykład jak wygląda post doloop.pl/in/69/20/5,6,7,2,3,4,8,1
  Pozdro

 7. Wojtek

  Era SWL przemija. Ciekawe co teraz zrobią firmy pozycjonujące. Przecież to taki wielki biznes.

Trackbacis/Pingbacki

 1. kurs pozycjonowania | Praktyczne Porady Online - [...] ale jest bardzo ważny warunek. Musisz pójść na kurs pozycjonowania, taki, który jest napisany prosto, łatwym i zrozumiałym słownictwem…
 2. zarabianie na blogu | Praktyczne Porady Online - [...] tekstowe powiązane tematycznie ze stroną mają duży wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach [...]
 3. Być czy zarabiać w Internecie | Serwis4U - [...] sprawą jest skąd internauta ma wiedzieć o Twojej stronie, czyli pozycjonowanie na określone słowa [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *