Hosting – jaki wybrać?

Hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni. Innymi słowy, polega to na „zarezerwowaniu” (oddaniu do dyspozycji):

 1. określonej objętości dysku twardego
 2. maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
 3. usług obsługiwanych przez serwerownię (w zakresie zależnym od specyfiki usługi, np. udostępnienie bazy danych z określeniem maksymalnej jej objętości),
 4. maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi.
  Tak podaje Wikipedia

Wydawać mogłoby się, że to, gdzie wybiorę hosting, nie ma większego znaczenia. Otóż nic bardziej mylnego.
Ważne są oczywiście parametry techniczne, jakie dana firma oferuje, takie jak pojemność dyskowa, transfer miesięczny, ilość baz danych i sporo innych parametrów.

W Polsce 50% stron jest hostowanych u 3 dostawców. Liczą się jeszcze 2 – 3 mniejsze firmy, choć dostawców hostingu jest chyba kilka tysięcy. I jak tu wybrać tego najbardziej odpowiedniego?

Hamletowskie pytanie – hosting – jaki wybrać?

Największy wcale nie oznacza najlepszy. Łatwo to zrozumieć – przy kilkudziesięciu tysiącach hostowanych domen jedna lub dwie niezadowolone nie robią różnicy. A przecież hosting i jego jakość to sprawa kluczowa dla naszego biznesu.
Hosting to fundament naszych działań, naszej firmy.

hosting z rewelacyjnym supportemCo jest zatem kluczową sprawą?  Pomoc i wsparcie techniczne!

Korzystając z usług 2 dużych firm i kilku mniejszych, kilka razy zostałem pozostawiony sam sobie, nie wiedząc jak sobie poradzić z awarią czy problemem (włamanie hakera). Niestety, na pomoc firmy nie mogłem liczyć, chyba, że odpłatnie.
Zacząłem więc szukać i testować innych dostawców, aż trafiłem na jednego z najlepszych moim zdaniem.
Oprócz profesjonalnej usługi podstawowej, jaką jest hosting, mam zapewnione stałe wsparcie techniczne i pomoc on-line.

Znasz podobną firmę, która oferuje taki hosting?

Do tego ceny są na polską kieszeń a usługi na najwyższym poziomie. A jeszcze firma daje gwarancję dostępności usługi na poziomie 99,9% w skali roku.

Zastanów się, może to jest hosting dla Ciebie?

8 komentarzy

 1. Grazyna Preska

  Tak szczerze. Dla mnie nie ma innej alternatywy jak serwis4u. Nie ma, bo jak dotąd nie chciałam żadnego hostingu. Teraz biorę to, co mi proponują (serwis4u) ludzie z e-biznesu i… Hmmm. Próbuję sobie z tym poradzić :). Co myślę o tym czy innym hostingu? Jeśli nie poznam w praktyce nie będę wiedzieć co dla mnie, a co nie dla mnie 🙂 A dla mnie istotne jest mieć stronę łatwą, prostą w zarządzaniu, która nigdy nie przepadnie. Jest taka jedna strona. Ale to nie serwis4u. Nie mam tam błoga, ale mam autoresponder. I gwarancję, ze nie zniknie. nie znika od lat, nawet gdy ja sama o niej zapominam. Nie płacę za hosting, tylko za usuwanie reklam na stronie. czasem pozwalam im tam być. Niech Ci, którzy dają coś mnie, też coś z tego mają 🙂

 2. Jola Klapkowska

  Ja korzystam od kilku miesięcy z hostingu 4U i jestem bardzo zadowolona,dość ze duża pojemność, najtańszy na rynku i pomoc w razie problemów na szóstkę.

 3. Piotr Dudziński

  Do tej pory korzystałem z pewnej amerykańskiej firmy, która bardzo chce udowodnić, ze jest bardzo znana.
  Zdarzały się częste braki dostępu, wolne przetwarzanie, wyczerpane limity transferowe.
  Odkąd przestawiłem się do Serwis4U, takich kłopotów, jakie zdarzały się tam, nie odnotowuję.
  Nie do przecenienia jest już zainstalowany blog,z paroma przydatnymi narzędziami, jak skórki, szablony, wtyczki, z tą najistotniejszą, pomagająca w pozycjonowaniu.

 4. Leszek Niedźwiedzki

  Korzystam z hostingu Serwis4U i uważam, że jest to niezwykle pomocne rozwiązanie, z jakiego możemy korzystać. Szczególnie w sytuacji wsółpracy w jednym biznesie internetowym. Trudno zajmować się dzisiaj wykorzystywaniem internetu do zarabiania i do marketingu internetowego, bez podstawowych narzędzi w postaci strony internetowej, stron przechwytujących, autorespondera.
  To wszystko mamy do dyspozycji dzięki serwisowi4U. To ma wielką wartość.
  Dodatkiem jeszcze jest wiedza i pomoc nie tylko techniczna, ale i fachowa o marketingu internetowym.
  Świetnie zatem jest, że mamy serwis4U, warto z niego korzystać, gdyż zdecydowanie podnosi nadzieję na wyniki, jakie możemy osiągnąć we wspólnym biznesie, ale i w każdym innym, jaki robimy już indywidualnie.
  Świetna robota, tylko żeby były jeszcze strony przechwytujące 🙂

 5. Jolanta Fariello

  Dla mnie nie ma wątpliwości że to co oferuje Serwis4U jest wyjątkowe w internecie.
  Serwis4U charakteryzuje się dużym profesjonalizmem, rzetelnością i wyjątkową grupą wsparcia wiec nawet jak ktoś jest osobą zupełnie początkującą i jest pełen obaw czy da sobie rade na polu wykorzystania narzędzi internetowych to trafi tu w dobre ręce.
  Dla osób dopiero początkujących jest przygotowany system automatycznego uruchomienia stron oraz ich konfiguracji.
  Dla osób już zaawansowanych nie zabraknie wiedzy profesjonalnej i dodatkowych możliwości czerpania korzyści.
  Zachęcam do skorzystania z całego serwisu.

 6. wuwuwu

  Jeden z bardziej zwięzłych a tak bardzo rzeczowych artykułów nt wyboru hostingu i do czego jest w ogóle potrzebny. Brawo za zwrócenie uwagi na to co jest najistotniejsze dla osoby bez wiedzy technicznej, poszukującej dostawcy hostingu. To właśnie pomoc techniczna, dzięki której załatwienie sprawy od ręki jest możliwe. Mamy w polsce ponad 300 firm i firemek hostingowych i w całym tym galimatiasie może obsługa techniczna 5-10% z nich odbiera telefony (nawet w normalnej godzinie). Szczytem bezczelności jest usługa pomocy VIP u jednego z największych dostawców, a co dopiero callcenter, z którym nie ma żadnych możliwości załatwienia sprawy.

  Abstrahując już od samej pomocy, należy zwrócić uwagę w szczególności na równie istotne rzeczy. Przede wszystkim jaką dostępność usług zapewnia dostawca (powinna być ona na minimalnym poziomie 99% w skali miesiąca), na to czego zabrania i za co nie bierze odpowiedzialności, czy w przypadku domen jest autoryzowanym sprzedawcą NASK, czy posiada własną infrastrukturę sprzętową i czy znajduje się w polsce – bo cóż mogą zrobić administratorzy mający do serwerów 1.5tys km odległości gdy padnie serwer ? I wiele innych nie tyle parametrów, co zabezpieczeń na wypadek awarii. No i doświadczenia obsługi na co rzutuje wieloletnie istnienie danej firmy czy marki hostingowej.

 7. Jakub Ruciński

  Dla osoby, która nie wie czym jest hosting, do czego jest potrzebny, potrzebne są gotowe rozwiązania. Takie rozwiązanie daje Serwis4U.

 8. Grzegorz Dobry

  Tak wyglądają realia, że nieraz małe firmy hostingowe oferują dużo lepsze usługi, aniżeli ich więksi konkurenci.
  Doświadczenie w e-biznesie dało mi do zrozumienia, że cena hostingu wcale nie jest adekwatna do jakości oferowanych usług, szybkości i stabilności działania, czy właśnie tej pomocy technicznej, która w przypadku początkujących – jest na miarę złota. Nie ma co przepłacać za drogie usługi hostingowe i bezsensownie pozbywać się pieniędzy. Warto najpierw rozejrzeć się za tańszymi i polecanymi przez webmasterów odpowiednikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *