Blogowanie-sposób na sukces

Sporo osób wykorzystuje blogowanie do zarabiania. Czy jednak wiedzą, jak to prawidłowo robić?
Wydaje się to bardzo proste – wystarczy założyć bloga, coś na nim zamieścić i sprawa załatwiona.
Ale tak naprawdę to nie takie proste. Blogowanie, które ma przynieść efekty finansowe musi być poparte wiedzą, co trzeba robić, konsekwencją i wytrwałością.
W tym artykule poruszę tylko kilka ważnych elementów, aby blogowanie przyniosło dochody.
Zawsze najważniejszą sprawą jest decyzja tematu bloga. powiedziałbym, że to sprawa zasadnicza i kluczowa. Jeżeli znamy temat, jest on dla nas interesujący, znajdziemy przez najbliższy rok tematy do wpisów, to jest to właściwy temat.
Mamy szansę szybko wykreować swój wizerunek eksperta i zbudować sporą listę adresową potencjalnych klientów.
Poza tym musimy tak prowadzić bloga, aby jego czytelnicy sami nam powiedzieli jakich towarów czy usług od nas potrzebują. To nam zagwarantuje sukces.

Blogowanie musi być więc sensowne i uporządkowane.

Niektórym “blogerom” wydaje się, że wystarczy kilka wpisów i sprawa załatwiona. A przecież liczba odwiedzających zależy od jakości i ilości wpisów. Systematyczne ich zamieszczanie spowoduje wysoką pozycję w Google i efekty.
Początkowo powinny to być 2-3 wpisy tygodniowo, potem może być jeden tygodniowo.
Oczywiście wpisy to tylko jeden, choć podstawowy warunek. Trzeba zadbać również o odpowiednią ilość linków prowadzących do naszego bloga, a to da tylko katalogowanie, tzn umieszczanie wpisów o naszym blogu w katalogach stron internetowych. Można to robić samemu albo komuś za nieduże pieniądze zlecić.

 Jak widać, blogowanie wymaga jednak trochę wysiłku.

Ale blogowanie, które ma przynieść dochody to również nasza aktywność w sieci, a więc komentowanie i przyciąganie komentujących. Wtedy blogowanie będzie naprawdę skuteczne.
Innym ważnym elementem jest umieszczenie naszego bloga na odpowiednim serwerze (hosting). Jego niezawodność i w razie potrzeby pomoc techniczna zapewni ciągłość naszych działań.

 

 

 

4 komentarze

 1. Jadwiga Polaska

  Krótko, zwięźle i na temat… lecz często źle rozumiane przez wiele osób.

 2. Krystyna Konachowicz

  Cenne informacje. Dobrze gdy ktoś na początku poprowadzi za rączkę. Blogowanie ma wiele ciekawych aspektów.

 3. Grażyna Preska

  Z tym komentowaniem jest najtrudniej. Wiele osób nie chętnie komentuje. Podaję niektórym bardzo wartościowe tematycznie blogi. Mogą tam zdobyć dużo wiedzy. Widzą komentarze innych, lecz sami mają problem z komentowaniem. Jakby nie rozumieli, że komentując u innych, ściągają ruch na swoją stronę, bloga itp.

 4. Marek

  Dobrze, by wpisy pojawiały się systematycznie – w wyznaczone dni. Wtedy czytelnik wie kiedy odwiedzić bloga. Do tego warto popracować nad newsletterem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *